Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2017-12-12

 XV Świąteczne Spotkanie z Tradycją

Jak co roku w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Starostwo Powiatowe w Kaliszu organizuje uroczystość poświęconą kultywowaniu tradycji tych pięknych świąt. Świąteczne Spotkanie z Tradycją bo tak się nazywa, tym razem gościło na terenie gm. Żelazków, a dokładnie w Restauracji Bursztynowy Dwór w Niedźwiadach. 9 grudnia to właśnie tam rozbrzmiewały kolędy i pachniały wigilijne potrawy.

Uroczystość została uświetniona występami: dzieci ze szkoły w Biernatkach, Zespołu Niechcice z Żelazkowa oraz uczniów ze Szkoły Muzycznej ze Lwowa. Tradycyjnie podczas Spotkania nagrodzeni zostali laureaci konkursów na wykonanie: kartki bożonarodzeniowej, fotografii pt. „Tajemnice Przyrody Wielkopolski” oraz e – kartki bożonarodzeniowej. W tym ostatnim w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI, drugie miejsce zajęła Maria Letka z kl. V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kościelca. Gratulujemy serdecznie.

Głównym punktem tego wydarzenia była prezentacja stołów, bogato zastawionych wigilijnymi daniami. Wśród 12 ekspozycji nie zabrakło tej z gm. Mycielin. Naszą lokalną społeczność reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelcu. „Gospodynie” przygotowały tradycyjnego karpia, przepyszną zupę grzybową, czy kapustę z grochem. Nie zabrakło wybitnych pierogów z kapustą i grzybami oraz innych smakołyków. Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelcu, bardzo dziękujemy za udział w tym wyjątkowym Spotkaniu i tak smaczne reprezentowanie gm. Mycielin.

Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości